NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 6 vermeldingen
term ISO/IEC 27001
TenneT veiligheidsbrochures;
Safety & Health
Voorschriften gemeenten en plaatselijke leidingverordeningen
ISO 27001;
ISO/IEC 27001:2022 - Information security management systems
ISO14001;
ISO 14001:2015 - ISO 14001 - Environmental management systems
BRL 7000;
BRL SIKB 7000 Uitvoering van (water)bodemsaneringen en ingrepen in de waterbodem - SIKB
CKB;
CKB: Borging kwaliteit ondergrondse infra
Stedin Zakelijk Complex Programma van Eisen
STN - Technisch Programma van Eisen v1.3 78
VCA**; VCA
Safety culture ladder trede 3;
SCL - Safety Culture Ladder
13.14.
term ISO 27001
Gegadigde en elke eventuele uitvoerende Combinant en -Derde dient te beschikken over de volgende managementsystemen:
- Kwaliteitsmanagementsysteem op basis van NEN-EN-ISO 9001:2015
- Milieumanagementsysteem op basis van NEN-EN-ISO 14001:2015
- Informatiebeveiligingsmanagementsysteem op basis van NEN-EN-ISO 27001:2017
- Veiligheidssysteem op basis van VCA** 2017/6.0 (en VCA* voor onderaannemers)
Als bewijs dat Gegadigde voldoet aan deze eis volstaat in eerste instantie de Eigen Verklaring van de Gegadigde, en dient op verzoek het
volgende bewijs te worden aangeleverd:
- een kopie van een geldig ISO 9001:2015- certificaat, of gelijkwaardig
- een kopie van een geldig ISO 14001:2015-certificaat, of gelijkwaardig
- een kopie van een geldig ISO 27001:2017-certificaat, of gelijkwaardig
- een kopie van een geldig VCA** 2017/6.0-certificaat (en VCA* voor onderaannemers), of gelijkwaardig
Yes/No question - KO
Yes
No
KO
7.2.7.
term ISO 27001
4.3 ORGANISATORISCHE EISEN
11
Tabel 4-6
4-3-1 Managementsystemen
Eis Gegadigde en elke eventuele uitvoerende Combinant en -Derde dient te beschikken over de
volgende managementsystemen:
A. Kwaliteitsmanagementsysteem op basis van NEN-EN-ISO 9001:2015
B. Milieumanagementsysteem op basis van NEN-EN-ISO 14001:2015
C. Informatiebeveiligingsmanagementsysteem op basis van NEN-EN-ISO 27001:2017
D. Veiligheidssysteem op basis van VCA** 2017/6.0 (en VCA* voor onderaannemers)
Bewijslast Als bewijs dat Gegadigde voldoet aan deze eis volstaat in eerste instantie de Eigen Verklaring
van de Gegadigde, en dient op verzoek het volgende bewijs te worden aangeleverd:
• Een kopie van een geldig ISO 9001:2015- certificaat, of gelijkwaardig.
+3 meer vermeldingen — zie de publicatie.
NLCS (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term NLCS
Ten aanzien van de oplevering moeten de volgende gegevens (niet gelimiteerd) aangeleverd worden:
• Bonnen stortkosten;
• PV-staten;
Stedin Zakelijk Complex Programma van Eisen
STN - Technisch Programma van Eisen v1.3 13
• Digitale revisietekeningen in DWG- of DXF-formaat, inclusief een x-y-z coördinatenlijst voldaan aan de
NLCS standaard;
• Mofschetsen;
• Testrapporten;
• Goederen ontvangstbonnen;
• Goederen retourbonnen;
• Straatwerkbonnen.
term NLCS
De digitale revisietekening dient te voldoen aan de volgende eisen, niet limitatief:
1) Bevat ingetekend alle conform het inmeetprotocol gemeten meetpunten;
2) Vergezeld van een x-y-z coördinatenlijst van alle meetpunten met per meetpunt het ingemeten object;
3) Ook de meetpunten naast de geul ter bepaling van hoogte maaiveld dienen in de tekening en
coördinatenlijst vermeld te staan;
4) De in te meten objecten zijn:
a. De glasvezel beschermbuis;
b. Klemkoppelingen van de glasvezel beschermbuis;
c. Verbindingsmoffen voor de geleidebuis koppelingen;
d. Handholes, zowel bestaand als nieuw geplaatst;
e. Mantelbuizen al of niet in boringen, met het werkelijke begin- en eindpunt en tussengelegen
geografische ligging in het platte vlak;
5) Afwijkende diepte in de ligging van de glasvezel beschermbuis dient van begin tot eind weergegeven te
zijn met in het bijschrift te genomen maatregel (PE-afdekband);
6) Dit geldt evenzo voor afwijkende diepte van verbindingsmoffen en handholes;
7) In het bijschrift van de glasvezel beschermbuis dient per buisdeel vermeld te worden:
a. Het routenummer;
b. Het aantal ingeblazen geleidebuisjes met diameter en kleuren;
c. Specificatie van de ingeblazen glasvezelkabel met kleur van de gebruikte geleidebuis;
8) De (laag)opbouw en tekenwijze van de revisietekening dient te voldoen aan de NLCS standaard.
Bestuurslaag: Zelfstandig bestuursorgaan (via naam aanbestedende dienst)
Digitoegankelijk (EN 301 549 met WCAG 2.1) (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term Digitoegankelijk
6.6 Contractor’s IT Performance either complies with the guidelines set out at www.digitoegankelijk.nl;
alternatively, he must show that compliance with this guideline is being worked on (in so far as
applicable to him).
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 4 vermeldingen
term ISO 27001
Appropriate technical and organisational measures taken by the
Processor
ISO 27001 or comparable certification, or other appropriate technical and organisational measures as described below.
term ISO 27001
3.9 Suitability Requirement: Information Security Measures
The Tenderer must have in place a high-quality information and data-security system, as evidenced by a valid
ISO 27001 certificate or equivalent, demonstrating that the organization and its storage comply with the
associated security requirements.
term ISO/IEC 27001
A Quality Certificate issued by an independent body, ISO/IEC 27001 or equivalent, valid on the tender
submission deadline (please submit a copy); or
2.
+1 meer vermeldingen — zie de publicatie.
Nog geen organisaties verwerkt voor deze publicatie.
Postdienstverlening — 5 standaarden
Authenticatie-standaarden (OpenID.NLGov en SAML)DKIMDMARCNEN-ISO/IEC 27001TLS
Authenticatie-standaarden (OpenID.NLGov en SAML) (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term Security Assertion Markup Language
2.10.31 De applicatie moet Single Sign-On (SSO) ondersteunen via Microsoft Entra ID met gebruik
van OIDC (OpenID Connect) en/of SAML (Security Assertion Markup Language) voor
authenticatie.
DKIM (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term DKIM
2.10.12 Emailservers moeten de authenticiteit van e-mails valideren met SPF en DKIM.
DMARC (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term DMARC
Als deze validatie
faalt, is de DMARC-policy leidend.
term DMARC
Bij afwezigheid van een DMARC-record moet de e-mail in
quarantaine worden geplaatst.
2.10.13 Cryptografische
maatregelen
Voor encryptie in transport moet Transport Layer Security (TLS) worden gebruikt voor het
beveiligen van verbindingen.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term ISO 27001
48.3 In aanvulling op artikel 9 garandeert Opdrachtnemer ingeval van het
beschikbaar stellen van Software en/of Clouddiensten aan Stedin dat:
a. Opdrachtnemer passende organisatorische beveiligingsmaatregelen
geïmplementeerd houdt om de beschikbaarheid, integriteit en
vertrouwelijkheid te waarborgen van de gegevens die met behulp
van de Software of Clouddiensten worden verwerkt, conform de
norm ISO 27001, dan wel een daarvoor nader overeen te komen
gelijkwaardige normering;
b. de Software en/of de Clouddienst geen “achterdeur”, “drop dead
device”, “time bomb”, “Trojan horse”, “virus” of “worm” (of dergelijke
termen die gewoonlijk worden gehanteerd binnen de softwareindustrie) of andere code bevat die is ontworpen of is bestemd
om een van de volgende functies te hebben: (i) het verstoren,
buiten werking stellen, beschadigen of anderszins belemmeren
op welke manier dan ook van de werking van, of ongeoorloofde
toegang verlenen tot een computersysteem of netwerk of een
ander apparaat waarop dergelijke code wordt gebruikt, opgeslagen
of geïnstalleerd, of (ii) beschadiging of vernietiging van gegevens
of bestanden zonder toestemming van de gebruiker;
c. de Software en/of de Clouddienst is ontwikkeld conform de normen
OWASP of de ICT-Beveiligingsrichtlijnen voor Webapplicaties van
het NCSC, dan wel een nader overeen te komen gelijkwaardige
normering, om te waarborgen deze vrij is van beveiligingsproblemen;
d. de Clouddiensten zjin voorzien van deugdelijke identificatie,
authenticatie en autorisatie om bevoegde gebruikers toegang te
bieden en onbevoegden buiten te houden;
e. indien Opdrachtnemer niet de rechthebbende van de Standaardsoftware of de Clouddiensten is, zij door rechthebbende is
gemachtigd om namens deze Gebruiksrechten aan derden te
verschaffen.
term ISO 27001
2.9.28 Opdrachtnemer levert jaarlijks een derde-partijverklaring (“third party memorandum”), bijvoorbeeld ISO 27001,
ISO 27017, ISAE 3402, SSAE 16 of SOC 2, of een hiermee gelijkwaardige verklaring (niet ouder dan één jaar),
in directe relatie tot de aan Stedin geleverde diensten en afgegeven door een daartoe geautoriseerde instantie.
TLS (Pas toe of leg uit) — 3 vermeldingen
term TLS 1.2
De vereiste versie is TLS 1.3 en indien noodzakelijk (indien de
applicatie het niet ondersteunt) wordt TLS 1.2 nog toegestaan met goedkeuring en een
einddatum.
term Transport Layer Security
Bij afwezigheid van een DMARC-record moet de e-mail in
quarantaine worden geplaatst.
2.10.13 Cryptografische
maatregelen
Voor encryptie in transport moet Transport Layer Security (TLS) worden gebruikt voor het
beveiligen van verbindingen.
term TLS 1.2
Voor TLS 1.2 zijn enkel DHE (Diffie-Hellman Ephemeral) en ECDHE (Elliptic Curve
Diffie-Hellman Ephemeral) toegestaan voor sleuteluitwisseling.
9
2.10.14 Alle gegevens moeten altijd versleuteld worden bij verzending over communicatieverbindingen,
zowel binnen als buiten de IT/OT-infrastructuur van de Stedin Groep.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term ISO 27001
AD beheer
2 Het Erasmus MC is voor 100% eigenaar van de data opgenomen in de SAAS dienst. Data kan in zijn
geheel worden geexporteerd door een bevoegd Erasmus MC SAAS beheerder AD beheer
3 Op verzoek dient de SAAS leverancier binnen 48 uur alle data gestructureerd te kunnen overhandigen
aan het Erasmus MC AD beheer
4 De applicatie blijft goed presteren ongeacht de groei AD beheer
5 De leverancier voldoet aan relevante normen (bijv. ISO 27001, SOC 2, GDPR/AVG) AD beheer
6 De responsetijd bij incidenten is 30 min. na digitaal of telefonisch melden van het incident AD beheer
7 Oplostijd van een incident is binnen 4 uur AD beheer
8 De uptime van de SAAS dienst is 99,98% AD beheer
9 De SAAS dienst leverancier maakt eens per week een volledige backup van de data en per dag
tenminste 4 incremental backups van de volledige dataset.
WPA2 Enterprise (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term WPA2-Enterprise
Netwerkbeheer
2 Authenticatie op basis van WPA2-Enterprise wordt ondersteunt Netwerkbeheer
3 Authenticatie op basis van WPA2-PSK in combinatie met MAC authenticatie wordt ondersteunt Netwerkbeheer
4 Het systeem kan zowel op 2,4 als op 5Ghz functioneren binnen het radiospectrum Netwerkbeheer
5 Op de 2,4Ghz radio dienen de kanalen 1,6 en 11 te worden ondersteund
Op de 5Ghz radio dienen de kanalen 36,40,44,48,100,104,108 en 112 te worden ondersteund Netwerkbeheer
6 Het team netwerkbeheer bepaald op welk SSID de apparatuur wordt aangesloten Netwerkbeheer
7 I.v.m. strikte security maatregelen levert u de verkeersstromen aan voor het functioneren van de
dienst. Deze verkeersstromen worden vertaald naar configuratie van de WLAN firewall zodat
communicatie mogelijk is.
term WPA2-Enterprise
Gebruik van WPA2-Enterprise is verplicht, behoudens door ICT Services
goedgekeurde uitzonderingen per SSID.
Authenticatie-standaarden (OpenID.NLGov en SAML) (Pas toe of leg uit) — 5 vermeldingen
term SAML
naam:
type: string
description: "\"Volledige naam\nKan ook alias zijn\"\t\"Uit SAML bericht/bekend bij intermediair/in te voeren
door besteller (liefst éénmaal bij configuratie)\n\"\n"
telefoonnummer:
type: string
description: "\"Telefoonnummer (bij gepland bestellen)\nKan ook algemeen nummer zijn\"\tUit SAML
bericht/bekend bij intermediair/in te voeren door besteller (liefst éénmaal bij configuratie)\n"
e-mail:
type: string
description: "\"E-mail (bij gepland bestellen)\nKan ook algemeen e-mail nummer zijn\"\tUit SAML
bericht/bekend bij intermediair/in te voeren door besteller (liefst éénmaal bij configuratie)\n"
required:
- identificatie
- naam
additionalProperties: true
tolk:
allOf:
- $ref: '#/components/schemas/persoon'
- type: object
description: >
Tolk gegevens
properties:
rbtv-nummer:
type: string
description: "Het Rbtv-nummer van de tolk.
term Security Assertion Markup Language
- Inschrijvingseis
De Opdrachtnemer zorgt ervoor dat zijn IT-voorziening ten behoeve van “SSO” ten minste de
volgende protocollen ondersteunt:
• Security Assertion Markup Language (SAML3
) 2.0 of een nieuwere versie indien die als
“algemeen geaccepteerd” wordt beschouwd;
• Open Authorization (OAuth) 2.04 of een nieuwere versie, indien die als “algemeen
geaccepteerd” wordt beschouwd.
term Security Assertion Markup Language
3 SAML, wat staat voor Security Assertion Markup Language, is een open XML-gebaseerde standaard voor het
veilig uitwisselen van authenticatie- en autorisatiegegevens tussen verschillende partijen.
+2 meer vermeldingen — zie de publicatie.
DNSSEC (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term DNSSEC
Ondertekening domeinnaam (DNSSEC)
8.
HTTPS en HSTS (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term HTTPS
Beveiliging verbinding (HTTPS)
9.
IPv6 (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term IPv6
Bereikbaarheid via modern internetadres (IPv6)
7.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term ISO 27001
Na her- of nieuwe certificering worden van de volgende documenten afschriften beschikbaar
gesteld aan de leveranciersmanager:
• Statement of applicability
• ISO27001
• Rapportage van de ISO 27001 Lead Auditor
• Managementreactie
• Planning voor het definitief oplossen van eventuele bevindingen
- Uitvoeringseis
Opdrachtnemer stelt, op verzoek van Opdrachtgever, capaciteit, (actuele) informatie en/of
middelen beschikbaar voor de uitvoering van audits of vergelijkbaar, op het gebied van
informatiebeveiliging.
- Uitvoeringseis
Opdrachtnemer implementeert op eigen kosten de voorgestelde verbetermaatregelen naar
aanleiding van de rapporten die voortvloeien uit een uitgevoerde pentest/ hackerstest, audit,
de TPM en risicoanalyse:
• Opdrachtnemer moet de verbeterpunten die worden aangemerkt als ‘need to have’
verplicht uitvoeren en borgen en informeert Opdrachtgever over de voortgang;
• Opdrachtnemer is vrij om de verbeterpunten die als ‘nice to have’ worden aangemerkt, uit
te voeren en te borgen.
term ISO 27001
Voor het overleggen van een TPM betekent dit:
• Voor overeenkomst 1, 2 en 3 geldt de TPM op de ISO 27001 gecertificeerde informatiebeveiliging
en na 2 jaar geldt de externe SOC 2 type 2 rapportage waaruit blijkt dat Opdrachtnemer SOC 2
compliant is;
• Voor overeenkomst 3 is aanvullende TPM nodig voor de aanvullende eisen op BBN niveau 3.
NLCIUS (Pas toe of leg uit) — 7 vermeldingen
term NLCIUS
Na beantwoording van een oproep zoals hierboven vermeld, moeten door Opdrachtnemer
direct, zonder onderbreking door bijvoorbeeld het in de wacht(rij) zetten van een Besteller
en/of het laten horen van pauzemuziek, de volgende stappen worden doorlopen:
• het aannemen en registreren van de Bestelling;
1 API = Application Programming Interface
2 NLCIUS = Nederlandse Core Invoice Usage Specifications (standaard voor e-facturatie)
Overheidsorganisaties moeten aan de Europese richtlijn 2014/55/EU voldoen en zijn vanaf 18 april 2019 verplicht
om elektronische factuurberichten te kunnen ontvangen en te verwerken die aan de Europese norm voldoen.
term NLCIUS
De te ontvangen e-factuur dient te
voldoen aan de NLCIUS, een aanvullende specificatie op de verplichte Europese norm (EN16931).
term NLCIUS
In combinatie met de
Europese norm beschrijft NLCIUS welke gegevenselementen er in een elektronische factuur moeten of kunnen worden
opgenomen, wat de samenhang is tussen deze elementen en wat de betekenis van deze elementen is.
+4 meer vermeldingen — zie de publicatie.
RPKI (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term RPKI
Geautoriseerde route-aankondiging (RPKI)
Pentesten moeten een positief resultaat hebben.
security.txt (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term security.txt
Bij voorkeur alle beveiligingsopties ingeschakeld; security.txt is verplicht
10.
Mail die verstuurd wordt vanuit een domein dat beheerd wordt door de UU, moet
voldoen aan de volgende standaarden:
• SPF;
• DMARC;
• DKIM.
term DKIM
135.03 In geval dat uw mailservers gebruikt worden, voldoen die aan geldende
beveiligingsstandaarden ten aanzien van DKIM, DMARC en DNSSEC zoals
omschreven op: https://www.forumstandaardisatie.nl/open-standaarden/verplicht.
DMARC (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term DMARC
Mail die verstuurd wordt vanuit een domein dat beheerd wordt door de UU, moet
voldoen aan de volgende standaarden:
• SPF;
• DMARC;
• DKIM.
term DMARC
135.03 In geval dat uw mailservers gebruikt worden, voldoen die aan geldende
beveiligingsstandaarden ten aanzien van DKIM, DMARC en DNSSEC zoals
omschreven op: https://www.forumstandaardisatie.nl/open-standaarden/verplicht.
DNSSEC (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term DNSSEC
135.03 In geval dat uw mailservers gebruikt worden, voldoen die aan geldende
beveiligingsstandaarden ten aanzien van DKIM, DMARC en DNSSEC zoals
omschreven op: https://www.forumstandaardisatie.nl/open-standaarden/verplicht.
HTTPS en HSTS (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term HTTPS
De toetssoftware moet Application Programming Interfaces (API's) bieden die
toegankelijk zijn voor te koppelen systemen via HTTPS en die voldoen aan erkende
open of industrienormen.
term HTTPS
Alle API-communicatie moet worden beveiligd met HTTPS met TLS 1.2 of hoger.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 11 vermeldingen
term ISO 27001
Gedurende de looptijd van de overeenkomst bent u ISO 27001-gecertificeerd met
betrekking tot de scope van de opdracht.
term ISO 27001
U bent minimaal 2 jaar ISO 27001
gecertificeerd met betrekking tot de scope van de opdracht.
term ISO 27001
Als u niet minimaal 2 jaar ISO 27001 gecertificeerd bent, kan een kwaliteitshandboek voldoen, mits aan de volgende voorwaarden wordt
voldaan: alle onderdelen van ISO 27001 zijn uitgewerkt en een externe auditor heeft vastgesteld dat de opgenomen PDCA-cyclus
gelijkwaardig is aan de opzet zoals voorgeschreven door ISO 27001.
+8 meer vermeldingen — zie de publicatie.
TLS (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term TLS 1.2
Alle API-communicatie moet worden beveiligd met HTTPS met TLS 1.2 of hoger.
term Transport Layer Security
137.03 Versleuteling voor transport moet gedurende de gehele looptijd van de
overeenkomst voldoen aan de meest recente ICT-beveiligingsrichtlijnen voor
Transport Layer Security (TLS) van het NCSC (zie https://www.ncsc.nl) op niveau
‘Voldoende’ of beter.
Bestuurslaag: Gemeente (via naam aanbestedende dienst)
DKIM (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term DKIM
PvE Parkeerinstallaties Aan de Kei Valkenburg aan de Geul – definitief 29 september 2026 Pagina 9 van 29
ICT-08 E-mailfunctionaliteit voldoet aan DKIM, DMARC en SPF en aan de geldende
beveiligingsstandaarden.
DMARC (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term DMARC
PvE Parkeerinstallaties Aan de Kei Valkenburg aan de Geul – definitief 29 september 2026 Pagina 9 van 29
ICT-08 E-mailfunctionaliteit voldoet aan DKIM, DMARC en SPF en aan de geldende
beveiligingsstandaarden.
DNSSEC (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term DNSSEC
ICT-09 Webomgevingen, de verbindingen daarnaartoe en de adressering voldoen
aan DNSSEC, HTTPS, HSTS, IPv4, IPv6 en TLS 1.2 of hoger, bij voorkeur inclusief het
gebruik van security-headers
5.2 Netwerk
Nr. Eis
ICT-11 Opdrachtnemer levert tijdig en gedetailleerd de specificaties voor het netwerk
en beheer op afstand:
• minimale bandbreedte en snelheid;
• redundante of failover-verbindingen bij netwerkuitval;
• benodigde apparatuur (routers, switches, firewalls, beveiligingsapparatuur)
en de compatibiliteit daarvan;
• beveiligingsmaatregelen (encryptie, firewallinstellingen, VPN) en het
actueel houden daarvan;
• netwerkfunctionaliteit voor beheer en foutdiagnose op afstand via
beveiligde verbindingen.
Digitoegankelijk (EN 301 549 met WCAG 2.1) (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term EN 301 549
ICT-03 De ICT-oplossing voldoet aan EN 301 549 en WCAG 2.1 niveau AA, ook voor
componenten achter een login, en ontwikkelt mee met wijzigingen in deze
eisen.
HTTPS en HSTS (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term HTTPS
ICT-09 Webomgevingen, de verbindingen daarnaartoe en de adressering voldoen
aan DNSSEC, HTTPS, HSTS, IPv4, IPv6 en TLS 1.2 of hoger, bij voorkeur inclusief het
gebruik van security-headers
5.2 Netwerk
Nr. Eis
ICT-11 Opdrachtnemer levert tijdig en gedetailleerd de specificaties voor het netwerk
en beheer op afstand:
• minimale bandbreedte en snelheid;
• redundante of failover-verbindingen bij netwerkuitval;
• benodigde apparatuur (routers, switches, firewalls, beveiligingsapparatuur)
en de compatibiliteit daarvan;
• beveiligingsmaatregelen (encryptie, firewallinstellingen, VPN) en het
actueel houden daarvan;
• netwerkfunctionaliteit voor beheer en foutdiagnose op afstand via
beveiligde verbindingen.
IPv6 (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term IPv6
ICT-09 Webomgevingen, de verbindingen daarnaartoe en de adressering voldoen
aan DNSSEC, HTTPS, HSTS, IPv4, IPv6 en TLS 1.2 of hoger, bij voorkeur inclusief het
gebruik van security-headers
5.2 Netwerk
Nr. Eis
ICT-11 Opdrachtnemer levert tijdig en gedetailleerd de specificaties voor het netwerk
en beheer op afstand:
• minimale bandbreedte en snelheid;
• redundante of failover-verbindingen bij netwerkuitval;
• benodigde apparatuur (routers, switches, firewalls, beveiligingsapparatuur)
en de compatibiliteit daarvan;
• beveiligingsmaatregelen (encryptie, firewallinstellingen, VPN) en het
actueel houden daarvan;
• netwerkfunctionaliteit voor beheer en foutdiagnose op afstand via
beveiligde verbindingen.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 3 vermeldingen
term ISO 27001
Uw inschrijving bevat de volgende documenten:
Document Bijlage /
referentie
Vorm
Uniform Europees Aanbestedingsdocument
(UEA), per deelnemende onderneming
TenderNed PDF
Referentieverklaring(en) kerncompetenties Bijlage 5 PDF
Aanbestedingsleidraad parkeerinstallatie Aan de Kei, gemeente Valkenburg a/d Geul, Z.1260094
13 van 27
Document Bijlage /
referentie
Vorm
Kopie certificaten ISO 27001 (of NEN 7510
of gelijkwaardig) en ISO 14001 (of EMAS of
gelijkwaardig).
term ISO 27001
u beschikt over een ISO 27001- of NEN 7510-certificering of gelijkwaardig,
waaruit blijkt dat de informatiebeveiliging op orde is;
4.
term ISO 27001
(vermeld normenstelsel, zoals NEN 7510, NEN/ISO 27001, PCIDSS).
TLS (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term TLS 1.2
ICT-09 Webomgevingen, de verbindingen daarnaartoe en de adressering voldoen
aan DNSSEC, HTTPS, HSTS, IPv4, IPv6 en TLS 1.2 of hoger, bij voorkeur inclusief het
gebruik van security-headers
5.2 Netwerk
Nr. Eis
ICT-11 Opdrachtnemer levert tijdig en gedetailleerd de specificaties voor het netwerk
en beheer op afstand:
• minimale bandbreedte en snelheid;
• redundante of failover-verbindingen bij netwerkuitval;
• benodigde apparatuur (routers, switches, firewalls, beveiligingsapparatuur)
en de compatibiliteit daarvan;
• beveiligingsmaatregelen (encryptie, firewallinstellingen, VPN) en het
actueel houden daarvan;
• netwerkfunctionaliteit voor beheer en foutdiagnose op afstand via
beveiligde verbindingen.
Bestuurslaag: Ministerie (via naam aanbestedende dienst)
Digitoegankelijk (EN 301 549 met WCAG 2.1) (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term EN 301 549
Eis 17 Opdrachtnemer dient bij de inrichting van de webshop rekening te houden met het
gebruik van de webshop door medewerkers met een (lichte) taalachterstand of een
beperking. De gehele webshop van Opdrachtnemer dient te voldoen aan de
toepasselijke eisen voor digitale toegankelijkheid van EN 301 549 v3.2.1.
term WCAG 2.1
Voor
webcontent dient te worden voldaan aan WCAG 2.1, niveau AA.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 5 vermeldingen
term ISO 27001
ISO 27001
Kwaliteitszorgsysteem ISO 27001 of aantoonbaar gelijkwaardig
De Inschrijver dient aantoonbaar in control te zijn op het gebied van informatiebeveiliging en de
veilige omgang met Persoonsgegevens en andere gegevens die in het kader van de Opdracht
worden verwerkt.
term ISO 27001
De Inschrijver dient aan één van de onderstaande voorwaarden te voldoen:
a) De Inschrijver is ISO 27001-gecertificeerd of beschikt over een aantoonbaar gelijkwaardig
informatiebeveiligingsmanagementsysteem.
term ISO 27001
• Kwaliteitszorgsysteem ISO 27001 of aantoonbaar gelijkwaardig.
+2 meer vermeldingen — zie de publicatie.
NEN-ISO/IEC 27002 (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term ISO/IEC 27002
De BIO2 is gebaseerd op ISO/IEC 27001 en ISO/IEC 27002 en gaat
uit van een risicogebaseerde aanpak voor het bepalen en treffen van passende technische en
organisatorische beveiligingsmaatregelen.
term ISO/IEC 27002
Opdrachtnemer heeft een
wachtwoordbeleid vastgesteld en
gedocumenteerd, gebaseerd op de
toepasselijke beheersmaatregelen uit
NEN-EN-ISO/IEC 27002:2022.
Deze webservice is via HTTPS na autorisatie voor de
partijen beschikbaar.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 1 vermelding
term ISO 27001
Paraaf:
Bijlage 2: Aantonen passend niveau van beveiliging
Normenstelsel
De verwerker werkt volgens een algemeen erkende norm voor informatiebeveiliging, te weten:
<vermeld normenstelsel, zoals bijvoorbeeld NEN7510, NEN/ISO 27001, PCI/DSS> en is volgens deze
norm wel/niet gecertificeerd.
Bestuurslaag: Gemeente (via naam aanbestedende dienst)
BWB (Pas toe of leg uit) — 11 vermeldingen
term BWB
Procedure
2.1 Procedure
Titel: IT-Diensten
Beschrijving:
Gemeente Tiel heeft besloten om uit te treden uit de Bedrijfsvoeringsorganisatie West-Betuwe
(BWB) en ervoor gekozen om haar bedrijfsvoering, inclusief ICT en informatievoorziening (IV),
weer volledig in eigen beheer en regie te organiseren.
term BWB
De planning is dat de gemeente per 1
januari 2028 volledig van BWB is ontvlochten.
term BWB
In eerste instantie wordt met de
ontvlechting uit BWB de ICT en IV zoveel mogelijk ‘as-is’ overgenomen.
+8 meer vermeldingen — zie de publicatie.
NEN-ISO/IEC 27001 (Pas toe of leg uit) — 2 vermeldingen
term ISO 27001
Hierbij dient duidelijk gemotiveerd te worden waarom dit andere
bewijs minimaal gelijkwaardig is aan NEN-ISO 27001: 2017 -certificering. Daar waar
Selectieleidraad IT-diensten gemeente Tiel Pagina 25 van 31
Opdrachtgever oordeelt een zoekplaatje voorgeschoteld te krijgen, dan wel extra of
bovenmatige inspanning moet doen om de overlap en het voldoen aan de norm te kunnen
begrijpen en vaststellen, staat het Opdrachtgever vrij om te concluderen dat van conformiteit
aan de gestelde norm geen sprake is.
term ISO 27001
De aanbestedende dienst aanvaardt een afschrift van een geldig NEN-ISO 27001: 2017
certificaat (of recenter) of gelijkwaardig inclusief “Statement of Applicability”, ook wel
"Verklaring van toepasselijkheid" genoemd, als bewijs van het voldoen aan deze eis.